DOM HIGUARON, HISZPANIA

Zakres opracowania: Koncepcja wnętrz domu jednorodzinnego
Lokalizacja: Costa del Sol, Hiszpania
Całkowita powierzchnia: 400 m2
Projekt: 2016

Status: koncepcyjny / poniżej wizualizacje

Architekt: Augustyna Grzybowska
Współpraca: Gana Arquitectura

Wnętrze-zewnętrzne. Dwa słowa, które są idealnym skojarzeniem odnośnie tego projektu. Zewnętrze, czyli architekturę domu projektowało hiszpańskie biuro architektoniczne Gana Arquitectura, zaś my mogłyśmy opracować koncepcję wnętrza. Idealne śródziemnomorskie położenie obiektu oraz sam temat– prostota i minimalizm . Stonowana kolorystyka: biele, szarości i czerń. Kolor obecny jest tylko w postaci roślin, które wkradają się do wewnątrz dzięki ogromnym przeszkleniom.

Gdy wkroczymy do wnętrza znajdziemy się w salonie, w którym królują białe wygodne sofy, ponadczasowe stoliki, mięsisty dywan oraz dobrane oświetlenie, w postaci okrągłych, stojących lamp oraz minimalistycznych białych lamp wiszących . Równolegle ze strefą wypoczynku za ciemnym przeszkleniem usadowione są schody. W strefie schodów znajdują się dwie reprezentatywne lampy jedne z naszych ulubionych. W całym domu bardzo ważną funkcję pełni światło, to naturalne, wpadające z zewnątrz a także to sztuczne odpowiednio dobrane w postaci lamp. Jadalnia jest otwarta na salon. Łączy je jedna przestrzeń, która jest widoczna z kanapy. Proste zabudowy meblowe znajdują się w całym wnętrzu. Centralnym miejscem w kuchni jest niska zabudowa z przepięknego marmuru o nazwie Carrara. Owa zabudowa dzieli nam jadalnie od kuchni a także jest pięknym tłem, „obrazem” przy rodzinnym spożywaniu posiłku.

We wszystkich pomieszczeniach mamy taki sam materiał na podłodze oraz suficie: szary beton. Ciepły i miły w dotyku. Przełamaniem szarości jest ciemne drewno oraz marmur. Główna sypialnia i łazienka nie odbiegają stylem od parteru. Duże przeszklenia.

12.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
11.jpg
4.jpg
2.jpg
6.jpg